Nafukovadla, skákací hrady,stany, balóny,vzducholodě...

Podklady pro výrobu

Formáty pro dodání podkladů k výrobě

Přímé a procesní barvy

Všechny obrázky tiskneme na digitální tiskárně tzv. CMYK technologií. To znamená, že každá barva je složena ze čtyř základních barev: Cyan (Azurová), Magenta (Purpurová), Yellow (Žlutá) a Black (Černá).

Abychom dodrželi Vámi stanovenou barevnost a tím předešli zbytečným reklamacím, požadujeme všechny podklady dodané s vyjadřením množstevních poměrů jednotlivých barev v barvách Pantone Process CMYK (viz příklad):

1_1.jpg


Při tisku na offsetové (rotační) tiskárně se používají tzv. spotové barvy.To jsou barvy namíchané mimo tiskárnu podle přesných poměrů. My takové barvy používáme, když nanášíme barvu manuálně metodou Air brush.My používame tisk CMYK-ových barev, které jsou míchány ze 4 základních (procesních) barev přímo v tiskárně.

2_1.jpgIdeální je dodávat předlohu společně se vzorkem barevnosti (nátisk z kalibrované tiskárny), hotový výrobek anebo výtisk. Náš výstup můžeme okamžitě porovnat se skutečností a případné odchylky zkorigovat.

Kvalita bitmapové předlohy (obrázků)

Naše velkoformátová tiskárna tiskne v kvalitě 192x192 Dpi. Proto by všechny dodané obrázky, scany a fotografie měly mít při velikosti 1:1 kvalitu 192 Dpi.

3.jpg
Všechny digitální tiskárny tisknou metodou CMYK. Barevnost grafických podkladů bývá však někdy vyjádřená v tzv. RGB formátě. Tiskárna sice tento formát přepočítá na formát CMYK, barevnost už ale není tak dokonalá. Třeba se proto přesvědčit, v jakém formátu byly vaše podklady připraveny.

Kvalita vektorové předlohy (textů)

Všechny podklady, které obsahují text, musí být zásadně v křivkách (ve vektorech). Bez výjimky, zda se jedná o předlohu na plotrování (vyřezávání z fólie), anebo pro digitální tisk.

Pro plotrování je jiná předloha, jako vektorová nepřípustná. Protože neexistuje základní ohraničující křivka, řezací nůž na plotru nemá vodící dráhu.
Pro digitální tisk se dá použit i písmo v bitmapové podobě, výsledek je ale takový jako na obrázku:

11.jpg

Text v křivkách lze libovolně zvětšit bez ztráty kvality, hrany a barevné přechody jsou stále ostré.

12.jpg

Text jako obrázek (bitmapa), je při zvětšení rozostřený, hrany a barevné přechody jsou rozmazané.Formáty předlohy a exporty

Nejvhodnější formát je s koncovkou *.eps, kvalita PostScript level 1.Použitelné formáty jsou s koncovkou *.cdr, *.psd, *.fh10, *.ai, *.pdf. Tyto formáty však musíme dále upravovat a exportovat, takže může přijít ke zkreslení barev. To je důvod, proč na kontrolu korektnosti tisku požadujeme i nátisk a číselné vyjádření jednotlivých poměrů procesních barev.Vhodné exporty pro digitální tisk: z Corel Draw *.eps s nastavením PS-1, bez ICC profilu, CMYK, křivky z Photoshop *.eps, *.jpg příprava 1:1, max. kvalita, bez ICC profilu, CMYK.Texty musí být převedeny do křivek. jestliže to není možné, je nutné přiložit použité typy písma (TTF)."Surové" obrázky, scany a fotky mohou být dodány v souborech s koncovkou *.jpg, *.bmp anebo *.tif, vždy však ve formátu CMYK.

Nafukovadla, skákací hrady,stany, vzducholodě...
Zepelin CZ, s.r.o.
Pekařská 1642,
686 04 Kunovice
Česká republika
+420 572 547 183
+420 572 547 184
info@zepelin.cz